Yazarlarımız

Sten Nadolny

Münih, Tübingen, Göttingen ve Berlin'de ortaçağ ve yeniçağ tarihi ile siyaset bilimi okudu. 1976 yılında Berlin'de doktorasını aldı. İlk romanını Netzkarte adıyla 1981'de yayımladı. Almanya'nın önde gelen edebiyat ödüllerinden Ingeborg Bachmann Ödülü'nü 1980 yılında kazandı. Berlin'de yaşamaktadır ve romanlar yazmaktadır.

OPM'deki Kitapları:

Panos Ioannides

ABD ve Kanada’da iletişim ve sosyoloji öğrenimi gördükten sonra Kıbrıs'ta Radyo-Televizyon Kurumu’nda program yöneticisi olarak çalıştı. 1955’ten bu yana anlatı ve sahne metinleri yazıyor. Gregory, Birinci Petro, Bavul ve Vantrilog adlı oyunları Yunanistan, İngiltere, ABD ve Almanya’da sergilendi. Ioannides Lefkoşa’da yaşamaktadır.

OPM'deki Kitapları:

Eleni Dafnidi

Yunanistan'da hukuk okuduğu yıllarda şiir yazmaya başladı. Kıbrıs'ta yaşıyor ve ilk romanı olan Barbie'nin Katli'nin Almanca'dan sonra komşu Türkiye'de yayınlanmasına özellikle seviniyor.

OPM'deki Kitapları:

Marios Michaelides

Marios Michaelides Kıbrıs'ta doğdu, Atina'da felsefe okuduktan sonra Arkansas Üniversitesinde master yaptı. Atina'da yaşıyor ve orta öğretimde dilbilimci olarak çalışıyor. 1970'te, ilk şiir kitabı, Doğu'ya Karşı'yı 1986'da Silinemezler ve 2001'de Anastasima izledi. Mazeret Gibi Kelimeler adlı şiir kitabı (2007), Osteofilaks adlı romanı (2007) ve Sorgucu adlı novelasıyla (2012) ödüller aldı.

OPM'deki Kitapları: